Bėgant metams, žmonija ir jų pasiekimai pasikeitė neatpažįstamai per labai trumpą laiką. Kartais net baisu pagalvoti, kaip sparčiai tobulėja žmonės ir techn. įranga. Ne išimtis ir kameros. 1839 m. Buvo išrasta pirmoji – dėžė, į kurią reikėjo įkišti galvą, norint nufotografuoti kitą žmogų. Prabėgus mažiau, nei 200 metų, šiandieną mes turime net 3 fotoaparatų rūšis – skaitmeninius, sisteminius ir veidrodinius.
- Skaitmeniniai – Šiuose įrenginiuose vaizdas yra gaunamas naudojant elektroninę matricą. Lyginant su kitais fotoaparatais jie yra maži ir kompaktiški, puikiai tinka kelionėms ir naudotojams, kurie nenori apsikrauti sunkiais daiktais.
- Veidrodiniai fotoaparatai skirti naudotojams, kurie nori išgauti kuo geresnės kokybės nuotraukas. Pagrindinis veidrodinių fotoaparatų pliusas yra tai, kad atsiranda galimybė keisti jų objektyvus. Tai reiškia, kad nusipirkus fotoaparatą su standartiniu objektyvu ir ateityje nusprendus, kad norisi “kažko geriau”, galima įsigyti naują, geresni objektyvą, kuris tiks Jūsų fotoaparatui.
- Sisteminiai – fotoaparatai be veidrodinio mechanizmo. Jie išpopuliarėjo prieš keletą metų, dėl savo sąlyginai mažo dydžio ir labai geros kokybės nuotraukų. Vienintelis jų trūkumas – šių fotoaparatų objektyvų pasirinkimas yra ganėtinai mažas.
Plačiau sužinoję apie fotoaparatus, aptarsime esminius skirtumus tarp jų ir telefono kamerų:
- Fotoaparatai turi didesnį jutiklio dydį. Veidrodinės kameros turi puikią vaizdo kokybę – ir tai dėka jutiklio dydžio. Išmaniajame telefone esantis jutiklis yra nedidelis, todėl fotografuoti esant silpnam apšvietimui ir priartinti vaizdą neprarandant kokybės yra daug sunkiau.
- Jie turi ilgesnį akumuliatoriaus veikimo laiką. Naudojantis programomis, atsakant į skambučius ir žinutes išmanieji telefonai dažniausiai išsikrauna dienos pabaigoje. Veidrodinių fotoaparatų baterijos sukurtos taip, kad tarnautų ilgiau, o kai kurių nereikia įkrauti net dvi savaites.
- Fotoaparatai turi išplėstinius nustatymus. Iš esmės išmanieji telefonai yra ,,nukreipk“ ir ,,fotografuok“ fotoaparatai. Galite pakoreguoti ekspoziciją ir ISO, bet viskas. Veidrodinėse kamerose yra daug sudėtingų nustatymų, bet daugelis siūlo rankinį režimą. Valdydami nustatymus galite kūrybiškai tvarkyti tokius dalykus kaip užrakto greitis, diafragma ir baltos spalvos balansas, o galų gale gauti labiau meniškų nuotraukų!
Todėl patariame – jeigu norite, jog nuotraukos būtų kokybiškos, išskirtinės ir vertos įsirėminti – pasisamdykite fotografą, kuris turi patirties, siūlo savo idėjas, yra komunikabilus, bei atitinka Jūsų pačių standartus!